O mnie


Nazywam się Natalia i jestem dietetykiem.

Ukończyłam magisterskie studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuję w Lublinie w Centrum medycznym Luxmed. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Wierzę, że styl życia w zdecydowanej mierze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Pracuję przede wszystkim z osobami z nadmierną masą ciała (nadwaga, otyłość) i powiązanymi z nią zaburzeniami metabolicznymi, m. in. cukrzycą typu 2, insulinoopornością, nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu sercowo – naczyniowego. Od 2015 roku również z pacjentami przed i po operacjach bariatrycznych. Daje mi to ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego poszerzania wiedzy w tym zakresie.

 

Zadaniem dietetyka jest pomoc w przywróceniu prawidłowej masy ciała w sposób zachowawczy – poprzez stopniowe wprowadzanie zmian stylu życia, naukę odpowiedniego sposobu odżywiania się, pracę nad korygowaniem dotychczasowych błędów żywieniowych.

Z drugiej strony, chirurgia bariatryczna daje ogromną szansę trwałej redukcji masy ciała, odzyskania sprawności ruchowej, poprawy stanu zdrowia i jakości życia osobom z otyłością znacznego stopnia, u których zachowawcze metody nie przyniosły pożądanego rezultatu. I nie jest to pójście na skróty. To długotrwały proces, który wymaga solidnego przygotowania dietetycznego przed operacją, wsparcia w okresie okołooperacyjnym jak i w dalszych miesiącach po operacji.

Mapa strony

Kontakt

e-mail: n.parulska@dietamedica.pl
tel.: +48 536 563 555

Luxmed Lublin
tel. 81 532 37 11 (biuro obsługi pacjenta)